Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln

Hair Treatment Therapy – rozwiązanie dla łysienia androgenowego

Hair Treatment Therapy – rozwiązanie dla łysienia androgenowego 

Hair Treatment Therapy”, to preparat, którego skład opiera się o związki wspierające proces rewitalizacji włosów. Produkt przede wszystkim opracowany został pod kątem hamowania łysienia typu androgenowego, co szczegółowo wyjaśniamy w dalszej części artykułu. Niestety 99 na 100 przypadków mężczyzn, borykających się z wypadaniem włosów, ma problem właśnie z łysieniem androgenowym. Mając powyższą wiedzę na uwadze, stworzyliśmy produkt, który jest w pełni bezpieczny i efektywny w swoim działaniu. Zawiera on bardzo silnie działającą substancję, jaką jest RU58841, o potwierdzonych naukowo efektach. Z tekstu dowiesz się, na czym polega łysienie androgenowe, jakie są inne przyczyny wypadania włosów i jak skutecznie z tym walczyć. 

ru58841 na łysienie androgenowe leczenie włosów

Łysienie androgenowe jest domeną mężczyzn dlaczego?

Samo łysienie androgenowe występuje nieporównywalnie częściej u mężczyzn, niż ma to miejsce w przypadku kobiet. Powiązane jest to z hormonami płci męskiej jak np. DHT. Dihydrotestosteron (DHT) – który stricte przyczynia się do łysienia typu androgenowego, powstaje przez konwersję produkowanego endokrynnie testosteronu. Proces ten przebiega za pomocą enzymu 5-alfa-reduktazy. W zasadzie wszystkie konwencjonalnie stosowane preparaty farmakologiczne – takie jak finasteryd, dutasteryd –  których użycie ma za zadanie zahamować łysienie androgenowe, bazują na mechanizmie ograniczania aktywności enzymu 5-alfa-reduktazy. Minusem tych środków jest to, że w przypadku osób stosujących pochodne DHT – jak masteron, proviron – nie przyczyniają się do spadku aktywności tych związków w procesie mikronizacji mieszka włosowego. Stosowane pochodne DHT nie potrzebują enzymu 5-alfa-reduktazy, aby mieć swoje właściwości typowe dla DHT, stąd też stosowanie inhibitorów 5-alfa-reduktazy nie hamuje łysienia androgenowego w przypadku tych związków.

Przyczyny stojące za łysieniem androgenowym 

Jednym z największych, nie do końca zrozumiałych paradoksów wpływu DHT na wzrost i wypadanie włosa, jest to, że powoduje on wzrost włosów na tułowiu i twarzy u mężczyzn, ale wypadanie włosów na głowie [1]. To, co pogłębia problem wypadania włosów, jest zwiększona produkcja tkanki bliznowatej, co utrudnia prawidłowe ukrwienie i odżywienia włosa, a także mechanicznie sam wzrost. [2]. Wiemy, że zwiększenie napięcia mięśni na czaszce, które również obserwuje się u osób z łysieniem androgenowym, powoduje zwiększone napięcie włókien kolagenowych. Skutkuje to zwiększoną aktywnością enzymu 5-alfa-reduktazy (co przekłada się na wzrost aktywności DHT). Zwiększona jest również produkcja cytokiny TGF-beta1, która oddziałuje prozapalnie, oraz zwiększoną jest produkcja tkanki bliznowatej.

DHT pełni również funkcję mediatora procesów zapalnych w organizmie. Co trzeba podkreślić – nie dysponujemy jeszcze w tym kierunku wystarczająco klarowną literaturą naukową.  Hipotetycznie wskazuje się [3], że zwiększona aktywność DHT w mieszkach włosowych jest tylko jednym z czynników, które prowadzą do miniaturyzacji mieszka włosowego i finalnie utraty włosów na głowie, głównie na skutek zwiększonego napięcia włókien w tym obszarze. Prowadzi to m.in. do produkcji cytokin prozapalnych, czy obszarowo zwiększonej aktywności enzymu 5-alfa-reduktazy. Hipotezę tę zdaje się potwierdzać fakt, że zwiększone napięcia mięśni na czaszce pokrywa się z obszarem występowania łysienia typu androgenowego [4].

Prawdopodobnie, w wyniku zwiększonego napięcia mięśni naczasznych, prowadzącego do zwiększonego stanu zapalnego w tym obszarze, zwiększa się aktywność DHT. Z kolei aktywuje to TGF-beta1, które prowadzi do zwiększonej produkcji tkanki bliznowatej. Utrudnia ona dopływ krwi do mieszków włosowych oraz mechanicznie zamyka włosom drogę wzrostu. To, jak wcześniej wspomniane, na ten moment założenia czysto hipotetyczne, ale mogą stanowić wytłumaczenie, jak DHT wpływa na proces miniaturyzacji mieszków włosowych w procesie łysienia typu androgenowego. Tłumaczy też to, jaką rolę odgrywa stan zapalny na skórze głowy (i tym samym dopływ związków o działaniu antyoksydacyjnym) i jak zwiększona produkcja włókien kolagenowych, w procesie powstawania tkanki bliznowatej, finalnie doprowadza do wypadania włosów. 

Ochrona dla włosów dzięki Endogenic Hair Treatment Therapy

Nie wszystko jest jednak stracone. Istnieją składniki, które mogą skutecznie przeciwdziałać wypadaniu włosów. Produkt Endogenic oparty został o cztery aktywne składniki, które rozwiązują wyżej opisane przyczyny łysienia. Unikatowa formuła uwzględnia najnowsze doniesienia naukowe, które pozwalają na znaczne ograniczenie utraty włosów przez mężczyzn. Nasz produkt jest w pełni kompleksowym zestawem związków aktywnych, które mają wpływ na to, jak w przyszłości prezentować się będą Twoje włosy. W Hair Treatment Therapy znajdziemy:

 • RU58841,
 • GHK-CU
 • Kofeinę
 • Melatoninę

Każdy ze składników odgrywa znaczącą rolę w hamowaniu łysienia typu androgenowego. Poszczególne składniki zostały szerzej opisane w poniższych specyfikacjach. 

RU58841

W przeciwieństwie do stosowanych konwencjonalnie finasterydów i dutasterydów, w przypadku próby hamowania aktywności DHT, RU58841 nie oddziałuje na enzym 5-alfa-reduktazy, lecz bezpośrednio z receptorem DHT. Powoduje to, że zachowuje swoje antyandrogenowe właściwości, nawet gdy dana osoba stosuje pochodne DHT [5]. Co ciekawe, związek ten powstał z zamysłem leczenia przerostu gruczołu prostaty, lecz okazał się nieskuteczny w tym zakresie. Jednakże, podczas badania zaobserwowano, że jego stosowanie wpłynęło prawie u wszystkich uczestników, korzystnie na stan włosów na głowie – i tak zaczęło się zainteresowanie tym środkiem pod kątem walki z łysieniem androgenowym.

RU58841 oddziałuje poprzez lokalne wiązanie z receptorem androgenowym mieszka włosowego, tym samym hamując androgenową minimalizację mieszka włosowego. Jednocześnie nie wykazuje przy tym wpływu na gospodarkę hormonalną (mowa o zastosowaniu na skórę głowy), co daje mu ogromną przewagę względem dutasterydu oraz finasterydu. Ich działanie często raportowane było o skutkach ubocznych związanych z ich zastosowaniem jak spadek samopoczucia, spadek libido, zaburzenia erekcji. RU58841 jest skuteczniejszy od wspomnianego dutasterydu oraz finasterydu, jako iż  te stanowią inhibitory DHT typu drugiego, czyli wyłącznie hamują akcję DHT przez blokadę enzymu 5-alfa-reduktazy.

Skutkiem stosowania RU58841 jest nie tylko zahamowanie łysienia, ale i zwiększenie średnicy włosów na głowie i ich zagęszczenie (zwiększa procent włosów w fazie anagenowej). Co ważne, RU58841 nie wykazało skutków ubocznych w dotychczasowych badaniach, dlatego na ten moment stanowi nie tylko najefektywniejszy sposób redukcji wpływu DHT na proces miniaturyzacji mieszka włosowego, ale również najbezpieczniejszy.

PEPTYD MIEDZIOWY (GHK-CU)

Peptydy miedziowe stymulują wzrost włosów poprzez stymulację proliferacji komórek [6]. Dodatkowo peptyd miedziowy posiada szereg działań [7,8]:

 • Redukuje stres oksydacyjny,
 • Hamuje produkcję cytokin prozapalnych,
 • Kontroluje rozpad kolagenu,
 • Odgrywa dużą rolę w sygnalizowaniu przebudowy tkanki, która usuwa, uszkodzoną / pokrytą bliznami tkankę i generuje nową, zdrową tkankę,
 • Reguluje ekspresję genów w kierunku ich prawidłowości, podobnie, jak minoksydyl, wpływa na cykl życia włosa (porównywalnie do 5% roztworu minoksydylu, wydłuża fazę anagenową cyklu życia włosa, w przypadku jej skrócenia wywołanego łysieniem androgenowym)
 • Może regenerować mieszki włosowe,
 • Stymuluje wzrost włosów,
 • Może cofać siwienie włosów.

Peptyd miedziowy wykazuje szerokie spektrum oddziaływania na proces rewitalizacji włosa, jego cykl życia oraz u podłoża redukuje wpływ czynników, które warunkują łysienie typu androgenowego (m.in. procesy prozapalne, tworzenie tkanki bliznowatej).

MELATONINA

W ludzkim organizmie, poza tym, że pełni funkcję hormonu snu, również jest silnym antyoksydantem i wpływa na ekspresję genów.
Miejscowo stosowana melatonina może wpływać na wzrost włosów u ludzi [9]. Przyczynia się do wzrostu fazy anagenowej cyklu życia włosa.
W przeglądzie prac [10] dotyczącego miejscowego stosowania kosmetycznego, roztworu melatoniny, jako opcja leczenia łysienia androgenowego u obu płci, zauważono, że melatonina istotnie zredukowała wynik testu wyrywania włosów, co sugeruje wzmocnienie struktury włosów, przez wpływ na wydłużenie fazy anagenowej. Ponadto zaobserwowano zmniejszenie łojotoku i łojotokowego zapalenia skóry głowy.

KOFEINA

Kofeina stanowi stymulator wzrostu włosów ludzkich (stymulacja mieszków włosowych), ale również wypiera DHT z mieszków włosowych. Posiada dość dużą molekułę, przez co nie wchodzi do krwiobiegu. W badaniu [11] znaczące zahamowanie wzrostu stwierdzono w mieszkach włosowych poddanych działaniu 5 µg/ml testosteronu, co w praktyce przekłada się na mechanizm łysienia typu androgenowego. Przeciwdziałała temu procesowi kofeina w stężeniach 0,001% i 0,005%. Co więcej, gdy mieszki włosowe zostały potraktowane wyłącznie kofeiną –  doprowadziła ona do znacznej stymulacji wzrostu mieszków włosowych. Kofeina aplikowana na skórę głowy wykazuje wyraźne działanie antyandrogenowe, przyczyniając się tym samym do zahamowania łysienia typu androgenowego, ale również stymuluje wzrost włosa.

DLACZEGO HAIR TREATMENT THERAPY JEST FORMUŁĄ UNIKALNĄ

Wszystkie wymienione składniki zawarte w Hair Treatment Therapy wzajemnie uzupełniają się w swoim działaniu, tworząc tym samym preparat o kompletnym spektrum wpływu na łysienie typu androgenowego. Jego działanie uzupełnione jest o właściwości wpływające na prawidłowości związane z regulacją cyklu życia włosa. Redukuje produkcję cytokin prozapalnych oraz ogranicza tworzenie tkanki bliznowatej, która jest charakterystyczna dla osób, które utraciły włosy w wyniku łysienia androgenowego i powoduje ona typowy połysk skóry głowy.

Wszystko to uzupełnione jest o brak skutków ubocznych na tle ograniczania aktywności androgenów. Co w przypadku innych powszechnie stosowanych antyandrogenów, w leczeniu łysienia androgenowego, jest niespotykane. Skutki uboczne innych środków są częstym powodem, przez który osoby stosujące te środki rezygnują z kontynuacji terapii. Tym samym godząc się z utratą włosów na głowie, ale za cenę oszczędzenia sobie nieprzyjemnych skutków ubocznych. Stosowanie Hair Treatment Therapy nie jest okraszone takowym dylematem – hamuje łysienie androgenowe ograniczając jedynie miejscowo aktywność DHT, przez co ogólnoustrojowo nie generuje skutków ubocznych wynikających ze zredukowanej aktywności androgenów.

Bibliografia:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5928870/
2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16755026/
3. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0306987717310411
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4639964/
5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8136306/
6. https://link.springer.com/article/10.1007/BF02978833
7. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8326148/
8. https://www.mdpi.com/1422-0067/19/7/1987
9. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1365-2133.2004.05685.x
10. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23766606/
11. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1365-4632.2007.03119.x

Newsletter

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach