Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln

Peptydy i SARM-y na budowę masy mięśniowej

Peptydy na masę — konkretne efekty czy marny dodatek? Peptydy cieszą się coraz to większą popularnością. Reklamuje się je jako środki na „wszystko”. Czy tak jest na prawdę? Oczywiście, wszystko zależy od celu. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane narzędzia dadzą nam odpowiedni efekt. Peptydy na masę mięśniową to z pewnością produkty, które pozwolą nam przekroczyć barierę stagnacji w różnych płaszczyznach. Podamy Wam TYLKO te produkty, które rzeczywiście mogą sprawdzić się jako skuteczne środki do budowania masy.

Jeśli chcesz poznać sposób na skuteczne nabranie beztłuszczowej masy ciała sprawdź nasz PROTOKÓŁ NA MASĘ MIĘŚNIOWĄ 

1. Sekretagogi hormonu wzrostu rodzaje

Sekretagogi hormonu wzrostu to peptydy, które odpowiednio stosowane są w stanie wynieść nasz endogenny hormon wzrostu na bardzo wysoki poziom. Jest to efekt, który nie przynosi negatywnych skutków ubocznych, jak np. podawanie bezpośrednich hormonów z zewnątrz. Nasz organizm ma wysyłany sygnał, dzięki czemu naturalne wyrzuty hormonu wzrostu są o wiele większe. Podniesiony hormon wzrostu w odpowiednim czasie da nam znaczące korzyści. Są to najczęściej wykorzystywane peptydy na masę w kulturystyce. 

Są to m.in.

 • Poprawa kompozycja sylwetki (wyższy poziom hormonu wzrostu wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej),
 • Wzrost beztłuszczowej masy ciała (pośrednio wzrośnie nam poziom IGF-1, który jest kluczowy do skutecznej budowy masy mięśniowej),
 • Lepsza regeneracja (Każdy wie, że odpowiedni poziom hormonu wzrostu daje nam gigantyczne korzyści regeneracyjne),
 • Lepsze samopoczucie na co dzień,
 • Lepsza kondycja skóry, włosów i paznokci,
 • Poprawa apetytu.

Korzyści jest wiele, ale każdy, kto wie jaką funkcję w naszym organizmie pełni hormon wzrostu, będzie świadom tych zalet.

peptydy na masę endogenic

Peptydy na masę – jakie środki zaliczają się do tej grupy?

 • CJC-1295
 • CJC-1295 with DAC
 • GHRP-2
 • GHRP-6
 • IPAMORELIN

Zalecane jest łączenie 2 form ze względu na synergistyczne działanie, czyli 1 produkt z grupy CJC-1295 (z DAC lub bez) oraz 1 produkt z grupy GHRH (ghrp-6, ghrp-2, ipamorelin). Konkretne środki używa się w odpowiednich przypadkach.

2. Peptydy na masę z grupy IGF-1 

PEG-MGF
Mechaniczny czynnik wzrostu. Pierwotnym peptydem był MGF. PEG to pegylacja peptydu, która pozwala na dłuższe uwalnianie substancji w organizmie, dzięki temu nie ma konieczności częstego podawania PEG-MGF tak jak zwykłego MGF. Wystarczy 1 porcja dziennie ze względu na długi okres półtrwania. PEG-MGF jest ulubionym peptydem kulturystów. Świetnie sprawdzi się w procesie budowania masy mięśniowej. Działa podobnie do IGF-1, ale skupia się głównie na działaniu w obrębie naszych mięśni. PEG-MGF uzupełnia pulę komórek macierzystych w tkance mięśniowej, co oczywiście przekłada się na lepszą regenerację oraz nadbudowę mięśni!

Jak wiemy, regeneracja i nadbudowa mięśni to jest warunek konieczny, aby nastąpiła hipertrofia mięśni. Okres masowy powinien być zdecydowanie wsparty przez peptyd PEG-MGF. To wszystko ze skutecznych peptydów, które działają bezpośrednio na wzrost masy mięśniowej. Każdym bardziej zaawansowanym użytkownikom polecamy oryginalny i sprawdzony hormon wzrostu Oxytropin. Ponadto osoby zaawansowane bardzo chwalą działanie IGF-1 LR3, który ma bardzo długi okres półtrwania, a efekt stosowania IGF-1 LR3 jest widoczny u każdego.

sklep propeptydy

IGF-1 LR3 Oxymedin Endogenic
IGF-1 LR3 To wydłużona wersja IGF-1. Dzięki modyfikacji chemicznej utrzymuje się znacznie dłużej w naszym organizmie (aż do 20+h). Przynosi to realne i znaczące benefity takie jak: wydłużone działanie anaboliczne czy pozytywny wpływ na regenerację organizmu.
Wzrost komórek mięśniowych jest usprawniony dzięki zwiększonemu poziomowi IGF-1. Pamiętajmy, że IGF-1 LR3 to produkt dla bardziej zaawansowanych sportowców. Należy stosować go z rozwagą i trzymać się sugerowanych dawek. 

To wszystko ze skutecznych peptydów, które działają bezpośrednio na wzrost masy mięśniowej. Każdym bardziej zaawansowanym użytkownikom polecamy oryginalny i sprawdzony hormon wzrostu Oxytropin. Ponadto osoby zaawansowane bardzo chwalą działanie IGF-1 LR3, który ma bardzo długi okres półtrwania, a efekt stosowania tego IGF-1 LR3 jest widoczny u każdego.

3. SARM-y budowa masy mięśniowej

Produkty z grupy SARM zostały stworzone głównie po to, aby poprawić muskulaturę. Są to selektywne modulatory receptorów androgennych. Działają wybiórczo na odpowiednie receptory, dzięki czemu mają mniej skutków ubocznych niż SAA (Sterydy anaboliczno-androgenne). Cieszą się ogromną popularnością w USA i UK, gdzie amatorzy i zawodowcy stosują mnóstwo produktów z grupy SARM.

suplementy dla sportowców endogenic

Które produkty są warte uwagi?

To zależy oczywiście od zaawansowania i chęci użycia danego „narzędzia” podczas realizacji planu.

Ostaryna (MK2866)
MK2866, czyli potocznie zwana Ostaryna jest najczęściej wybieranym produktem z grupy SARM. MK2866 zwiększa mineralizację kości, przez co pozwala dźwigać większe ciężary bez kontuzji. Powoduję zauważalny wzrost siły, utwardzenie sylwetki przy minimalnych lub wręcz braku skutków ubocznych. Największą zaletą jest jej nie inwazyjność. Stosowanie MK2866 Ostaryna, u większości osób nie powoduje blokowania osi HPTA. Układ hormonalny nie ulega rozstrojeniu, a efekty są zdecydowanie lepsze niż po popularnych i powszechnych suplementach diety. Wiele kobiet decyduje się sięgnąć po MK2866 ostaryna, ze względu na brak lub minimalne ryzyko ingerencji w układ hormonalny (zależy oczywiście od dawki!).
MK2866 ostaryna może okazać się najlepszym wyborem na pierwszy kontakt z SARM-ami.

Ibutamoren (MK677)
Nie jest to swoisty SARM,  jednak często jest zaliczany do tej grupy.
Ibutamoren MK677 to mimetyk greliny, który sprawdzi się w wielu przypadkach. Przyjmowanie tego środka może mieć sporo zalet, powszechnie uważane za najlepsze i zauważalne to:

 • Wzrost poziomu hormonu wzrostu potwierdzony badaniami w laboratorium,
 • Wzrost poziomu IGF-1 potwierdzony badaniami w laboratorium,
 • Znaczący wzrost apetytu, co przekłada się na progres w procesie budowy masy mięśniowej,
 • Zwiększona regeneracja (ze względu na wzrost poziomów hormonu wzrostu i IGF-1).

Efekty po MK677 są pożądane przez większość osób chcących nabrać masę mięśniową.
Przy przyjmowaniu MK677 należy kontrolować poziom cukru oraz prolaktyny, a co za tym idzie dodanie GW501516 powinno unormować glikemię.

Jakie jeszcze SARM na masę warto wybrać?

LGD-4033
LGD-4033 to typowy SARM, który został stworzony w celu zapobiegania degradacji mięśni szkieletowych. Patrząc na badania naukowe i opinie użytkowników, uważa się, że jest to jeden ze skuteczniejszych produktów z grupy SARM. Opinie ludzi stosujących są zachęcające.

 • Bezpośrednie zwiększenie siły,
 • Wzmacnia kości,
 • Utwardza muskulaturę,
 • Promuję budowanie masy mięśniowej,
 • Świetny antykatabolik podczas deficytu kalorycznego.

LGD-4033 to zdecydowanie obiecujący środek, który stosuje z powodzeniem wiele osób. LGD-4033 należy stosować w okresie 8 do najwyżej 12 tygodni, po czym zrobić przerwę, lub dać inny produkt z grupy SARM.

RAD-140
Kolejny typowy produkt z grupy SARM. RAD-140 wyróżnia się tym, że jest stosowany jako zamiennik SAA. Produkt z dużo mniejszymi skutkami ubocznymi, a według wielu przynosi zbliżone rezultaty. RAD-140 obniża skutki uboczne stosowanych równolegle SAA (szczególnie androgenów). Zmniejszone wypadanie włosów, rzadziej występujący trądzik. Są to skutki uboczne, które często dotykają użytkowników środków sterydowych. Mając takie przypadłości, warto włączyć RAD-140, który poza zmniejszeniem tychże dolegliwości, wspomoże jeszcze budowę naszej sylwetki. Stosowanie RAD-140 może wpłynąć negatywnie na oś HPTA (blokada), warto trzymać się sugerowanego dawkowania. Blokada osi HPTA będzie na pewno mniejsza niż w przypadku tradycyjnych SAA, jednakże może być konieczne wykonanie tak zwanego „odbloku”.

Benefity stosowania RAD-140 to z pewnością:

 • Zmniejszenie skutków ubocznych podczas brania równolegle SAA (szczególnie skutków nadmiaru androgenów),
 • Zwiększenie siły,
 • Wspomaganie budowy masy mięśniowej (w badaniach wykazał lepsze efekty niż testosteron propionate!).

RAD-140 należy stosować w okresie 8 do najwyżej 12 tygodni, po czym zrobić przerwę, lub dać inny produkt z grupy SARM.

Pozostałe SARM

S4
S4 charakteryzuje się selektywnym działaniem anabolicznym wobec tkanki mięśniowej oraz kostnej. Powoduje to celowane działanie i promuje wzrost masy mięśniowej oraz wspiera układ kostny. Jest to połączenie, które jest korzystne dla każdego sportowca uprawiającego sporty siłowe, dzięki czemu warto również dorzucić S4 do suplementacji.
Jedynym minusem mogą być małe zaburzenia widzenia przy stosowaniu większych dawek. Całość ustaje po zaprzestaniu brania SARM-U S4. Zaleca się trzymanie sugerowanych dawek, gdyż te dają już zauważalne efekty

S4 należy stosować w okresie 8 do najwyżej 12 tygodni, po czym zrobić przerwę, lub dać inny produkt z grupy SARM.

S23
Sarm S23 jest mocniejszą wersją wspomnianego wyżej sarmu S4. Nie ma skutku ubocznego w postaci zaburzeń widzenia, jednakże działa mocno supresyjnie na układ hormonalny. Należy mieć tego świadomość, przed sięgnięciem S23. Pomimo tego uważany jest za świetny SARM do budowy masy mięśniowej.

YK-11 – Środek o unikalnych właściwościach.
Na końcu, jako wisienka na torcie przedstawiamy YK-11. Jest to inhibitor miostatyny, który zwiększa ekspresję białka folistatyny (antagonista miostatyny).  Co to oznacza? Miostatyna jest swoistym „blokerem” przyrostów. Jej nadmiar w organizmie ogranicza przyrosty masy mięśniowej, a wręcz ją redukuje. YK-11 w uproszczeniu blokuje działanie miostatyny, czyli czynnika, który ogranicza nasze przyrosty. Jest to unikalny produkt, który pozwala przekraczać bariery w procesie budowy masy mięśniowej. Po zażyciu YK-11 odnotowuje się również wzrost siły.

Dzięki tym benefitom i działaniu jest to produkt z ogromnym potencjałem, jeżeli dołączymy go w odpowiednim momencie do naszej kuracji.

Jak stosować poszczególne peptydy na masę?

Zaleca się łączenie parę produktów z całej listy:
1. Sekretagogi GH / Hormon wzrostu / IGF-1 / MK677 (mimetyk greliny)
2. PEG-MGF
3. Typowy produkt z grupy SARM: MK2866, RAD-140, LGD-4033, S4, S23
4. YK-11

Wszystko powinno być dobrane w zależności od stażu oraz celu.

Pamiętajmy również, aby produkty wybierać ŚWIADOMIE, nie ulegać powszechnym modom i reklamom. Każdy produkt z naszej listy jest już długo stosowany przez wiele osób w praktyce, a trenerzy z całego świata zaczęli doceniać ich zalety i wdrażają je w życie swoich podopiecznych czy też zawodników.

Produkty wymienione w artykule używane są tylko do badań klinicznych, informacje mają charakter tylko i wyłącznie informacyjny, opierający sie na dostępnych badaniach.


Newsletter

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach