Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln Szeroki wybór produktów jakości laboratoryjnej Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 800 pln

Tirzepatyd – nowy peptyd w leczeniu otyłości

PRODUKT DO NABYCIA TUTAJ (KLIK)

Od wielu miesięcy topowym lekiem sprzedażowym był Ozempic (Semaglutyd). Jednak w Internecie zawrzało, gdy na światło dzienne wyszły badania na temat skuteczności substancji Tirzepatyd. Obecnie jest to jeden z częściej wybieranych peptydów na odchudzanie, który ma szeroko udokumentowane działanie. Czym jest? Jakie korzyści przynosi jego stosowanie? Jak dawkować? Wszystkie informacje poruszamy w artykule. 

ozempic tirzepatyd leczenie otyłości peptyd na odchudzanie

Czym jest Tirzepatyd?

Tirzepatyd jest peptydem złożonym z 39 aminokwasów z cząsteczką dwukwasu tłuszczowego C20, która umożliwia wiązanie z albuminą i wydłuża okres półtrwania związku, dzięki temu zwiększa jego efektywność.

Jak działa peptyd na odchudzanie?

Tirzepatyd jest produktem podwójnie celowanym: aktywuje zarówno receptory GLP-1, jak i GIP, będące hormonami regulującymi poziom cukru we krwi. Jego działanie ukierunkowane jest na znaczną poprawę funkcjonowania metabolizmu i redukcję masy ciała. 

Tirzepatyd efekty w leczeniu otyłości

Stosowanie peptydu skutkuje znaczącą utratą wagi ciała, możemy o tym przeczytać w TYM badaniu. W skrócie:

 • Osoby przyjmujące Tirzepatide w najniższej dawce (5 mg) odnotowały średnio 15,0% utratę masy ciała w trakcie badania.
 • W grupach przyjmujących większe dawki 10 mg i 15 mg utrata masy ciała wzrosła odpowiednio do 19,5% i 20,9%.
 • W tej ostatniej grupie przyjmującej 15 mg 63% osób osiągnęło utratę wagi o ponad 20% masy ciała

Poniżej przedstawiamy jeszcze grafikę z kolejnego badania, pokazujące utratę wagi oraz obniżenie hemoglobiny glikowanej, która jest bardzo ważnym parametrem oceniającym stan naszej glikemii!

tirzepatyd badania hemoglobiny

Jak widać, efekty odchudzania dzięki peptydowi są kolosalne. Wyniki badania wskazują, że środek jest skuteczniejszy niż Ozempic! Dzięki temu możemy śmiało stwierdzić, że peptyd jest zdecydowanie lepszym zamiennikiem leku Ozempic-u, który obecnie jest ciężko dostępny.

Tirzepatyd w leczeniu chorych na cukrzycę 

Dr Amalia Gastaldelli z Cardiometabolic Risk Lab na University of Texas Health San Antonio przedstawiła wyniki SURPASS -3 dotyczące działania Tirzepatydu na gromadzenie się tłuszczu. Dorośli z cukrzycą typu 2 są bardziej narażeni na rozwój niealkoholowego stłuszczeniu wątroby i zwiększone ryzyko chorób sercowonaczyniowych. Celem częściowego badania SURPASS-3 było porównanie wpływu dawki peptydu z insuliną w 52. tygodniu na wątrobę i tłuszcz brzuszny, wyjaśnił dr Gastaldelli. Obrazowanie medyczne, podobnie jak poniższy MRI, wykazało znaczny spadek zawartości tłuszczu w wątrobie (LFC) u dorosłych na Tirzepatydzie, spadając średnio o około 8% LFC od początku badania klinicznego. Dr Gastaldelli pokazał poniżej pacjenta, u którego spadło prawie 25% LFC.

Wyraźne zmniejszenie zawartości tłuszczu w wątrobie

Spadek trzewnej tkanki tłuszczowej: Korzyści ze stosowania Tirzepatydu wykazano również na tkance tłuszczowej. U jednej osoby dorosłej stosującej Tirzepatyd stwierdzono zmniejszenie o 37% trzewnej tkanki tłuszczowej (VAT), czyli tłuszczu gromadzonego wokół narządów, oraz zmniejszenie o 25% podskórnej tkanki tłuszczowej brzucha (ASAT), tłuszczu pod skórą zmagazynowanego w okolicy brzucha, od początku 52-tygodniowego badania klinicznego.

Zdecydowana redukcja trzewnej tkanki tłuszczowej (VAT).

Zdecydowana redukcja trzewnej tkanki tłuszczowej (VAT). Ogólnie rzecz biorąc, wyniki badania częściowego SURPASS-3 wykazały dodatnią korelację ze zmianą początkowej LFC i zmianami HbA1c, masy ciała, VAT i ASAT. Źrodło: https://beyondtype2.org/trizepetide-attd-mounjaro

Czy Tirzepatid to zamiennik Ozempic?
Czy Tirzepatid to sktuteczny zamiennik Ozempic? Z pewnością!
Można wysnuć wnioski – że jest nawet lepszy. W internecie (szczególnie na zagranicznych stronach) możemy wyczytać o wyższości Tirzepatydu nad Ozempic. Dlaczego?

Jakie są pozostałe zalety Tirzepatyd-u?

 • Skutecznie hamuje apetyt i zwiększa uczucie sytości,
 • Reguluje (nie obniża!) stężenie glukozy we krwi,
 • Zwiększa wrażliwość na insulinę,
 • Spowalnia procesy trawienia się pokarmu w żołądku,
 • Podaje się tylko raz w tygodniu!

Według badań ludzie tracą WIĘCEJ WAGI oraz jest MNIEJSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO na wystąpienie skutków ubocznych. Tirzepatyd otwiera bardzo szeroką drogę dla ludzi z problemami zdrowotnymi. Otyłość, cukrzyca typu 2. lub niealkoholowe stłuszczenie wątroby – każdy z wymienionymi problemami, znajdzie rozwiązanie w Tirzepatydzie.

Minusy stosowania peptydu:

 • Dostępność prawdziwego Tirzepatydu,
 • Koszt kuracji,
 • Możliwe uczucie mdłości na początku kuracji.

Dawkowanie:

1 miesiąc: Początkowa dawka 2.5 mg w tygodniu (na porcję)
2 miesiąc: 5 mg na porcję
3 miesiąc: 10 mg na porcję
4 miesiąc: 15 mg na porcję

JEDNA PORCJA = JEDNA DAWKA W TYGODNIU (Stosowane w ten sam dzień tygodnia). Dzięki temu dojdziemy bezpiecznie do dawki 15 mg tygodniowo, gdzie docelowa dawka daje kolosalne efekty. Dla większości polecamy na początek zacząć od 1 mg na porcję w celu wybadania osobniczej tolerancji.

PRODUKT DO NABYCIA TUTAJ (KLIK)

Pamiętajmy jednak, że aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie jeszcze przyśpieszy ten proces!

Wszystkie informacje podane w artykule są jedynie informacjami znalezionymi w internecie. Nie zachęcamy nikogo do brania preparatu bez konsultacji z lekarzem!Newsletter

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach